Türkce versiyon Türkce versiyon

English version English version

 

Gewalt in Ihrer Familie

Gewalt in Ihrer Familie

Rufen Sie uns sofort an (unverbindlich, anonym):

01805 086 868*

*gebührenpflichtig zum Ortstarif

Das recht ist auf Ihrer Seite

Das Recht ist auf Ihrer Seite:

Das Gewaltschutzgesetz schützt sie. Mehr dazu hier

 Spendenkonto - Dimicare Anneliese Langner Stiftung

 

Dimicare Vakfı Bayan Anneliese Langner tarafından 2007 senesinde kurulmuştur.

Dimicare Vakfı işlevsel vakıf sıfatındadır. Vakıf Hamburg ve Berlin’de seçkin projeleri geliştirmekte, tesis ve eşlik etmektedir. Bu projeler 0 – 10 yaş arası çocukların ve annelerinin insanlık dışı yaşam koşullarından kurtulmalarına yardım etmektedir.

Bilimsel incelemeler çocukların ruhsal ve bedensel gelişiminde güvenilir bir kişi tarafından yapılan ev danışmanlığının, sevgi dolu yetiştirmenin ve ayrıca kendine has çocuksal yaratıcılığın desteklenmesinin büyük bir rol oynadığını göstermiştir.

Sosyal dezavantajlı çocuklar ve anneleri öğüt (yardım) ve koruma ararken muhatap bir kişi bulamazlarsa, çok kısa zamanda fakirlikle, kötü şartlarla ve kötüye kullanılmakla karşı karşıya kalmaktadırlar.

İmtiyazlı ailelerde bile çocuklar ve anneleri sık sık tüm insan haklarının çiğnendiği durumlarla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Kişisel hukuk desteği olmayan kadınlar, kendileri ve çocukları için feci sonuçları olabilecek sözleşmeleri imzalamaya zorlanıyorlar.

Maddiyatı iyi olan çevreden gelen kadınların yardım ve öğüt aramalarınde toplumsal dışlama korkusuyla karşı kaşıya olmaları ve maddi bağımlılıklarından dolayı aşmaları gereken engel hayli yüksektir.

Ailelerde ve özellikle küçük çocuklu ailelerde olan trajedileri hemen hemen hergün medyadan okuyor veya duyuyoruz. Resmi makamlar ya bu yükün altından kalkamıyorlar ya da çok geç müdahale ediyorlar.

Dimicare Vakfı seçkin durumlarda çocuklara ve annelerine yaşamaya değer bir hayat başlangıcı yapmalarında yardım etmek istiyor.

Vakfın amacı:            yardıma muhtaç kişilerin desteklenmesi ve suç                                                 kurbanlarının öncelikle kadınların ve çocukların hayat
                              mücadelesindeki ihtiyaç temelini özellikle manevi, pratik ve
                              maddi teşvik ve destekle temin etmek

                              ve ayrıca kadınların ve çocukların sağlık konularında, aile
                              ve hayat planlamalarında ve eğitim/öğretimlerinde
                              danışmanlık yapmak

Dimicare Vakfı tüm verileri ve bilgileri sıkı bir gizlilikle koruyacaktır. Kötü durum ve kötü muamelelerin aydınlatılmasında yardımcı olacak ipuçları gizlilikle işlenecek, bilgi ve ipucu veren şahıs anonim kalacaktır.